२०८०, १६ मंसिर शनिबार

घरेलु मैदानमा सचिनले उपहार पाएको दसौँ विश्वकप

काठमाडौँ । एकदिवसीय विश्वकपको दसौँ संस्करण तीनवटा राष्ट्रले संयुक्त रूपमा आयोजना गरेका थिए । भारत, पाकिस्तान र श्रीलङ्काले संयुक्त रूपमा यो विश्वकप आयोजना गरेका थिए । भारतमा विश्वकप आयोजना भएको यो तेस्रो पटक थियो ।

बंगलादेशमा भने विश्वकपका खेलहरू खेलाइएको यो पहिलो पटक थियो । दसौँ विश्वकप सन् २०११ को फेब्रुअरी १९ देखि अप्रिल २ तारिखसम्म सञ्चालन भएको थियो । यही संस्करणपछि भारत घरेलु मैदानमा विश्वकपको उपाधि जित्ने पहिलो राष्ट्र बनेको थियो ।

दसौँ विश्वकपमा अर्को रमाइलो संयोग पनि जोडिएको थियो । विश्वकपको इतिहासमै पहिलो पटक दुईवटा एसियाली टोली फाइनलमा पुगेका थिए । यसका अतिरिक्त सन् १९९२ को विश्वकपपछि पहिलो पटक अस्ट्रेलिया फाइनलमा पुग्न असफल भएको थियो ।

प्रतियोगिताको उद्घाटन बंगलादेशमा गरिएको थियो । फाइनल खेल भने भारतमा खेलाइएको थियो । विश्वकपका खेलहरू भारतका आठवटा रंगशालामा खेलाइएको थियो । यसका अतिरिक्त श्रीलङ्काको तीन र बंगलादेशको दुई रंगशालामा पनि विश्वकपका खेलहरू खेलाइएको थियो ।